Ознака: гитара

Сцена

Лила повторно го запеа својот хит, а погледнете кој пејач ѝ прави друштво

Македонската водителка Лила Филиповска со секоја своја објава на социјалните мрежи привлекува внимание. За оние што не знаат, Лила Филиповска пред 20 години имаше кратка музичка кариера. Таа имаше неколку […]

Сцена

ИНСТРУМЕНТ ВРЕДЕН ЗЛАТО! Гитарата на Принс продадена за 137.500 долари!

Прочуената гитара наречена „Yellow Cloud“, која му припаѓала на Принс, на аукција во Беверли Хилс е продадена за 137.000 долари.„Тоа беше омилената гитара на Принс, а ја купи сопственикот на […]

Сцена

Огњен Амиџиќ ја фрли гитарата на починатиот Маринко во море: Причината ќе ве РАСПЛАЧЕ!

Огњен Амиџиќ конечно ги заврши спотовите за двете песни кои досега не беа објавени. Тој на овој начин ќе му оддаде почит на големиот пријател Маринко Маџѓаљ кој поради тешка […]