Ознака: ги зголеми

Економија

Huawei ги зголеми приходите за 23,2 проценти: Американските санкции не ја постигнаа целта

Приходите на кинескиот телекомуникациски гигант Huawei се зголемија за 23,2 проценти во првата половина од оваа година, што е поголем раст во однос пред една година. Приходите скокнаа и покрај […]