Ознака: ги здрма

Македонија

Земјотрес ги здрма гевгеличани

Денес во 13 часот и 3 минути земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван во Гевгелија и околината. Епицентарот на земјотресот се наоѓа 140 км југоисточно […]