Ознака: ги знам

Македонија

Заев знае се за бегството на Груевски, ќе каже кога ќе дојде време

Поранешниот премиер Никола Груевски веќе доби политички азил во Унгарија, се знае низ кои земји поминал за да стигне таму, но неговиот пат останува официјално непознат. Премиерот Зоран Заев вели […]