Ознака: ги објави

Македонија

Пендаровски нов претседател, ДИК ги објави резултатите

Стево Пендаровски ќе биде новиот претседател на Република Македонија. Тој на вчерашниот втор круг од претседателските избори освои 436.212 гласа или 51,66 отсто од гласовите на граѓаните кои излегоа на […]

Економија

Дизелот поевтинува за 3, а бензинот за 2,5 денари за литар

Регулаторна комисија за енергетика ги објави, веќе најавените, новите цени на горивата. Малопродажните цени на нафтените деривати согласно методологијата за формирање на цените од полноќ се намалуваат во просек за […]