Ознака: ги плаќаме

Економија

Од ноќеска горивата со нови цени

Регулаторната комисија за енергетика од ноќеска на полноќ по две седмици ги зголеми цените на горивата. Зголемени се цените на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати во просек […]