Ознака: ги следат

Вести Свет

Коцијанчич без коментар за Законот за јазици

Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич на прашањето на ТВ “Пресинг“ дали за ЕУ е прифатливо што Договорот со Грција и Законот за јазиците се објавени во “Службен весник“ без […]