Ознака: главите горе

Македонија

Јовановски: Не смее да се дозволи глупоста на Катица да ни ги уништи идеалите за правна и демократска држава

Новинарот Борјан Јовановски со своја емисија ангажиран во “1ТВ“ по вчерашното апсење на Бојан Јовановски, алијас Боки 13 и оставката на специјалната oбвинителка Катица Јанева во јавноста се јави со реакција. […]