Ознака: главно јадење

Кулинарство

КРЕМЕНАДЛИ ВО РЕРНА: Меки, во фин сос, а се подготвуваат многу брзо!

КРЕМЕНАДЛИ ВО РЕРНА: Меки, во фин сос, а се подготвуваат многу брзо!Состојки: 5 поголеми кременадли (околу 1 кг) 1 главица кромид 5 чешниња лук 1 говедска коцка за супа половина […]

Кулинарство

После овој рецепт, ТИКВИЧКИТЕ ќе ги засакате уште повеќе: ФАНТАСТИЧЕН РУЧЕК за само 20 минути – ЗАПЕЧЕНИ ТИКВИЦИ

После овој рецепт, ТИКВИЧКИТЕ ќе ги засакате уште повеќе: ФАНТАСТИЧЕН РУЧЕК за само 20 минутиСостојки: 3 тиквици (малку поголеми) 2 лажици маслиново масло 3 млад кромид босилек 150 гр изрендано […]