Ознака: гламур

Сцена

Дали за добар стајлинг е потребна и добра количина на пари?

Претставничката на врвниот гламур уште еднаш заблеска на црвениот тепих. Претставничката на врвниот гламур уште еднаш заблеска на црвениот тепих. Меѓутоа, сигурни сме дека сите ние исто така би измамиле […]

Мода

Нежен-Еве зошто трендот на смарагден плиш освојува!

Нежен, а доминантен: Еве зошто трендот на смарагден плиш освојува! Додека се повеќе дизајнери се враќаат кон минимализмот, акцентот се префрли од линиите на материјалите. А оваа сезона, плишот е […]

Сцена

Јелена Карлеуша ја прошета својата „биркинка“ вредна 15.000 евра

Поп-пејачката пред неколку дена им се пофали на своите следбеници на социјалните мрежи со новата чанта и го предизвика гневот на борците за заштита на животните, бидејќи чантата е изработена […]

Сцена

Сон на секоја жена: Раскошниот гардеробер на Мараја Кери

Поп-дивата Мараја Кери ги отвори портите на својот гардеробер во нејзиниот триплекс во Трибека. Погледнете го видеото направено од страна на магазинот Vogue во кое јасно се гледа страста за […]

Сцена

Брена се пресоблече, облече нешто што секоја невеста би се разбеснила

Брена се пресоблече, облече нешто што секоја невеста би се разбеснила Лепа Брена на венчавката на Александра и Филип се појавила во интересен шешир и со тоа го потполнила својот […]

Сцена

Цеца ги истакна градите, а Анастасија долгите нозе

Ќерката на Цеца вчера го прослави својот 20-ти роденден во еден луксузен ресторан во центарот на Белград. Пејачката заедно со нејзината ќерка очигледно потрошиле многу време за да се дотераат, […]

Сцена

Започна кралската свеченост- голем број славни лица гости на венчавката

Принцот Хари и Меган Маркл денеска ќе се венчаат во капелата во дворецот во Виндзор, а церемонијата директно од местото ќе ја следат 600 лица, а преку телевизија целиот свет. […]