Ознака: гласале “За”

Вести Македонија

Хан на Твитер ги издаде Тодоров и Богојески дека гласале “За” промена на името

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан, преку еден од своите твитови откри нови детали за македонската јавност. “Добра средба со македонските колеги Петар Богојески, Емилија Александрова, Никола Тодоров […]