Ознака: гласал “воздржано“

Македонија

Еве зошто Џафери гласал “воздржано“ за одземање на платата на Груевски

Претседателот на македонското Собрание, Талат Џафери и пратеникот Илија Димовски минатата седмица беа единствените кои гласаа “воздржано“ за дополнување на Законот за пратеници, со кој се предвидува пратениците кои ќе […]