Ознака: Гласот на народот

Балкан Вести

Ципрас мора да го слушне гласот на народот, изјави Мицотакис

Преспанскиот договор ги признава македонскиот јазик и идентитет, и е во спротивност со националното расположение во Грција, смета лидерот на грчката опозиција, по вчерашните протеси одржани во Атина на кои […]

Вести

„Гласот на народот“: Немаме резервна држава, да го зачуваме ова единствено парче земја кое Македонецот успеал да си го создаде

Во емисијата „Гласот на народот“ на телевизија Сонце гости беа професорката Виолета Ачковска и актерот Крсте Јовановски кои разговараа за актуелната политичка состојба во Македонија, за тоа што ја очекува […]

Вести

Анализа на Паскали и Галии: Заев и СДСМ се марионети без конци

„Изборите не се пресудни само за Македонија, тие се многу важни за Европа и за светот. Македонија ќе му сигнализира на светот дека еднаш засекогаш ги одби сите уцени, притисоци, […]

Вести

Груевски: Дојде време да го слушнат гласот на народот, дојде времето за избори!

Дојде времето за избори и дојде времето да го слушнат гласот на народот. Гласот кој долго време го игнорираа, го потценија, го исмеваа. Народот кој памети, е мудар и добро […]