Ознака: глисер налета

Црна хроника

Несреќа на Крк: Глисер налета на девојка, починала во болница

Дваесет и осумгодишна девојка од Австрија загинала откако вчера околу 16 часот на неа налетал глисер. Како што пренесува „24сата.хр“, таа им подлегнала на повредите во болница. Жртвата се капела […]