Ознака: глобална операција

Вести

Интерпол: Запленети 460 милиони долари во глобална операција

Повеќе од 460 милиони долари и 300 парчиња оружје се запленети во глобална операција против шверцери, од кои најголемиот дел во Мексико, соопшти денеска Интерпол.-Со оваа операција се одземени милиони […]