Ознака: Глобал

Вести

Ниту еден хидрант во „Глобал“ не работел, потврдија пожарникарите кои го гасеа огнот

Натчовечки напори вложија струмичките пожарникари и нивните колеги синоќа за локализирање на пожарот во трговскиот центар „Глобал“ во центарот на Струмица. Огнот којшто зафати голем дел од внатрешноста на објектот […]

Вести

Само пепел и штета: Еве како изгледа внатрешноста на „Глобал“ по синоќешниот пожар

Оваа фотографија најдобро покажува како изгледа внатрешноста на „Глобал“, на неаможе да се види штетата која ја нанесе пожарот кој избувна вчера во доцните часови. Во гаснењето на пожарот учествуваа […]

Вести

Утрово добра вест, пожарникарите го спасија „Глобал“ – пожарот локализиран, ова се деталите

Пожарот кој избувна синоќа по 23:00 часот во Трговскиот центар “Глобал” во Струмица се прошири во текот на ноќта и на тезгите во пазарот, во приземјето.Според информациите од командирот на […]

Вести

Илиоски: СДСМ зборува за криминал, а има аболициран криминалец на чело на партијата!

Колега Ковачевски, вашиот говор наликува на вашето дејствување како партија во овие изминати две години и продолжувате со истиот стил на работа. Сеење на магла, лаги и деструкции. Ништо конкретно, […]

Вести

Криминалите на Зоран Заев!

„Глобал“, „Пуч“, „Поткуп“, криминал со превоз се криминалите на Зоран Заев. Од богатење, поткуп до обид за уривање на државниот систем преку уцени и закани.Случај „ГЛОБАЛ“ Лидерот на СДСМ Зоран […]

Вести

Еве како Заев ја прокоментира одлуката за аболиција во 2008 година

Во  2008 година Заев беше аболициран за криминал тежок 8 милиони евра и  еве како  го искоментира тоа.Во 2008та   тогашниот претседател  Бранко Црвенковски го ослободи градоначалникот на Струмица и сегашен […]

Вести

Заев се изјасни: НЕМА НАМЕРА да бара повлекување на аболицијата за криминалот тежок 8 милиони евра!

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вчера потврди дека нема намера да поднесе лично барање до претседателот Ѓорге Иванов за укинување на аболицијата со која Бранко Црвенковски го спаси од кривична […]