Ознака: глумец

Вести Црна хроника

Во раце на полицијата утрово паднаа поранешен министер, нотари и службеници

„Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во соработка со Министерството за внатрешни работи презема дејствија за обезбедување на осомничени лица на повеќе локации во Скопје. По неколку […]

Избор на уредникот

СО КОДОШИ ЛИ БЕ МИЦКОВСКИ САКАШ ДА ЈА ПРЕЗЕМЕШ ВЛАСТА???

ДОКАЗ објави интересни документи, поврзани со Димитар Димовски е десна рака на Мицковски, член на Извршниот Комитет на ВМРО ДПМНЕ, бизнис партнер на Мицковски, инаку полициски кодош… овој функционер да […]

Коментари

Ѓорчев, Димитар и Мицковски во очајничка мисија да го убедат членството да се ажурира, но тоа не наседнува

Деновиве шпартаат на терен, се појавуваат насекаде во очајнички обид да го мотивираат членството да се ажурира. Ние мислевме дека 30-40 проценти и покрај се ќе се ажурираат, но се […]

Избор на уредникот

Преземено: како за аферата „Шпион“ и „Глумец“ пишуваа домашните медиуми

Вторник, 18 февруари 2014 – „Ова ти е втор поздрав, твојот кодошки живот вреди 30.000 евра, имаш 20 часа да ги спремиш и да чекаш инструкции, ако пријавиш ќе те […]

Uncategorized

Кој му ги пишува бре на Мицковски тапите говори? Се едно исто збори

Како што се сомневавме Мицковски вечерва мкнеше луѓе од цела Македонија да се самопромовира, 6 месеци по сомнителниот Конгрес во Валандово. Па најверните, кои одат секаде кога ќе ги повика […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Пресудата за „Шпион“ открива: Илија Димовски бил „пријателска врска“ за грчката и унгарската служба

„На 13.05.2009 година остварив средба и контакт со пријателската врска Илија Димовски, актуелен пратеник во Собранието на Република Македонија од редовите на ВМРО ДПМНЕ од Велес и близок соработник на […]

Издвојуваме

Државни тајни на распродажба!

Полицијата откри 22 шпиони кои работеле за странски тајни служби. Досега се приведени 17 осомничени лица меѓу кои од Кабинетот на претседателот на Собранието, разузнавачките служби, Министерството за одбрана, Државен […]