Ознака: глумица

Сцена

Злобната Руби преживеа рак и стана баба- сега е поубава од било кога

Барбара Мори кариерата ја започнала како манекенка, а најголема популарност добила како актерка во серијата Руби, која пред 15 години беше многу популарна во Македонија. Злобната убавица неодамна наполни 41 […]

Живот

Животни лекции од најфаталната италијанка: “Очите не се убави ако не плачат”

Богатото животно искуство на познатата италијанска глумица, но и тешкото детство, се причините за најубавите мисли за животот изјавени од неа. Софија Лорен има што да каже, а ова се […]

Сцена

ЗАГИНА НА ИСТОТО МЕСТО КАКО И ТОШЕ ПРОЕСКИ: Последните нејзини зборови го расплакаа цел Балкан!

Смртта на младата глумица во тешката сообраќајна несреќа, која се случи на денешен ден пред 3 години го потресе целиот Балкан. Долорес Ламбаша, познатата хрватска глумица била на врвот на кариерата […]

Сцена

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: Српската глумица расплакана и во модрици!

Софија Рајовиќ ги шокирала своите следбеници на Инстаграм кога објавила фотографии на кои е расплакана и целата со модрици. Сепак и доколку станува збор за нова улога сите се согласуваат […]

18+

БЛАМ ВО ЖИВО! Глумица на сред интервју ги покажа неколку пати голите гради!

Додека глумицата забележа дека сите ги гледаат нејзините гради веќе беше доцна и ова видео преку ноќ стана хит на Интернетот. Аргентинската глумица Вирџинија Галијардо не облекла градник пред интервјуто […]

Занимливости

Порно глумица реши да си ја проба среќата во политика

Поранешна порно глумица позната под своето уметничко име Ден Пенг реши да си ја проба среќата во политиката, па е именувана за член на политички консултациски конгрес, а нејзиното назначување […]