Ознака: Глумово

Вести

Девојче застрелано додека седело во двор

Четиринасет годишно девојче било погодено од куршум во ногата во саботата вечерта во скопско Глумово.Како што информираат од полицијата инцидентот се случил во саботата околу 20:30 часот, додека девојчето во […]