Ознака: глупав крадец

Вести

Ова е најглупавиот крадец на светот

Полицијата во Пенсилванија привела 17-годишник кој е апсолутен фаворит за титулата „најглупавиот криминалец во светот“. Џејсон Х. како што пренесуваат тамошните медиуми ја заслужува титулата затоа што на глупав начин […]