Ознака: гнездо на штркови

Црна хроника

Драматично во Росоман: Се запали гнездо на штркови, дел остана без струја

Поради запалено гнездо на штркови на бетонски столб вечерва во Росоман, биле запалени и дел од каблите по што била исклучена електричната енергија во еден дел, за да не дојде […]