Ознака: ГОБ НАУМ ОХРИДСКИ

Вести

Во изминатото деноноќие згрижени 42 пациенти со повреди од невремето

Во текот на изминатото деноноќие поточно од почетокот на временската непогода во Универзитетската клиника за хируршки болести „Свети Наум Охридски“ помош побарале 144 лица, од кои 42 се директни учесници […]