Ознака: ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“

Вести

Во ГОБ „8 Септември“ излекуван пациент кај кого коронавирусот предизвикал воспаление на мозокот

Во ГОБ „8 Септември“ е излекуван пациент кај кого коронавирусот предизвикал воспаление на мозокот, соопшти министерот за здравство Венко Филипче. „Ова е шестти познат случај во светот каде ковид-19 развил […]

Вести

Приведени шест лица поради напад врз докторка во ГОБ „8 Септември”

Како што информираат од болницата, инцидентот се случил кога роднини на почината 60-годишна пациентка од КОВИД-19 се обиделе да го земат телото на починатата и упатиле закани на докторката. Еден […]

Вести

БЕЗ СКАФАНДЕРИ ЈА СОБИРААТ ПОСТЕЛНИНАТА ОД ЗАРАЗЕНИТЕ ПАЦИЕНТИ: Во какви услови работи техничкиот и болничкиот персонал во ГОБ „8 Септември“

Огромен револт изразија дел од вработените во ГОБ „8 Септември“ поради лошите услови за работа. Во оваа скопска болница, каде до сега се сместени најголемиот број пациенти со најтешка клиничка […]

Вести

Десеткувана ГОБ 8 Септември, 15 здравствени работници се заразени со КОРОНА ВИРУСОТ

Десеткувана ГОБ 8 Септември, 15 здравствени работници се заразени со КОРОНА ВИРУСОТ Вкупно 15 вработени од болницата се со потврден позитивен тест на корона вирусот. Од заразените двајца се доктори, […]

Македонија

Градска болница “Св.Наум Охридски“ и ГОБ “8 Септември“ за граѓаните, Клинички центар за папата

За време на посетата на папата Франциск, пациентите од целата држава непречено ќе ги добијат сите потребни здравствени интервенции и со посебен план на Министерството, соодветно ќе се одговори на […]

Вести

Детали за синоќешното дивеење во ГОБ „8-ми Септември“

Вратата на Ургентниот центар во Градската општа болница 8-ми септември ја скршил член на патролното обезбедување кој дошол на повик да го заштити медицинскиот персонал од разбеснетите роднини кои синоќа […]

Вести

ГОБ „8 Септември“ со најсовремен Центар за физикална и хидротерапија

Најсовремен Центар за физикална и хидротерапија е пуштен во употреба денеска во Градската општа болница „8 Септември“. Станува збор за инвестиција од 25 милиони денари.На пуштањето во употреба на Центарот […]