Ознака: говорот на омраза

Македонија

Секогаш сме го осудувале говорот на омраза, рече Бошњаковски

На денешната прес-конференција  владиниот портпарол Миле Бошњаковски изјави дека Владата апсолутно го осудува секој говор на омраза во Република Северна Македонија, без разлика дали е искажан на социјални медиуми, на трибини, […]