Ознака: Говор на омраза

Црна хроника

„Плукале” додека цела Македонија плачеше: МВР со постапки за говор на омраза за трагедијата

Покренати се пет постапки за говор на омраза по тешката сообраќајка на автопатот Скопје – Тетово, информираат од Министерството за внатрешни работи. Поднесени се пет пријави за говор на омраза […]

Македонија

Каракамишева во полициска станица, заради ширење говор на омраза

Професорката Тања Каракамишева денес била на информативен разговор во полициска станица, бидејќи била пријавена за ширење на говор на омраза. Таа на својот Фејсбук профил објави дека е под сомнение […]

Вести

ПАДНАА МАСКИТЕ- СДСМ промовира и шири говор на омраза

СДСМ и нејзините најгласни поддржувачи самите признаваат дека промовираат и шират говор на омраза. Ваквата потврда дојде од поранешниот градоначалник на општина Центар од СДСМ кој моментално е дел од […]

Вести

Неделковски: За да изградат случај против мене, го глумат и Нострадамус

Врз основа на три чуени збора Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги се обидува да избилда случај на говор на омраза, тврди новинарот Миленко Неделковски за Дневник.По мониторингот на […]