Ознака: говор

Вести

Верушевски снима уште од 1990 година: Македонскиот народ прислушуван веќе две ипол децении!

Со векови постоењето на Македонската држава, народ, култура, јазик и црква биле и сеуште се оспорувани од првите соседи на Македонија. Почнувајќи од 1945 година, започнува забрзана асимилација на Македонскиот […]

Вести

Петровски во Охрид: „Да се знае кој ги уништуваше македонските патриоти!“

Едицијата „Црните страници на УДБА“ во четвртокот беше промовирана и во Охрид. Повторно, преполната сала е доказ дека интересот на народот е се поголем, а наспроти него опозицијата се уште […]

Вести

Антимакедонски изјави на Заев во Швајцарија: Рамковниот не е доволен и треба да се напуштат рамките

Не може сите да бидат лоши околу нас, а ние да сме најдобрите. Ако сите се скарани со Македонија, проблемот е во Македонија. Јас сум истиот Зоран Заев, кој што […]

Видео

Едвај стоеше на нозе: Синот на Доналд Трамп стана хит на интернет!

Победничкиот говор на Доналд Трамп најтешко му падна на неговиот десетгодишен син Барон.Во тоа дека политичките говори знаат да бидат заморни, се увери и Барон Трамп, десетгодишниот син на новиот […]

Вести

Петровски: Врбувањето на лица кои работат против македонските интереси се води според тоа да се искорени ВМРО

Во Домот на млади во Штип беше промовирана едицијата „Црните страници на УДБА“ во издание на Државниот архив на Македонија, кадешто одржа говор директорот на Државен Архив на Македонија д-р […]

Вести

Петровски: Македонија ја има и ќе ја има засекогаш!

Во Домот на млади во Штип беше промовирана едицијата „Црните страници на УДБА“ во издание на Државниот архив на Македонија.Ангел Костадинов, Панче Смилевски, Трајче Спасовски, Драган Срцев, Коце Балабанов, Симеон […]

Вести

Никола Груевски: Ако верувате во Македонија, Вашиот избор е јасен!

Интегрален текст од обраќање на Никола Груевски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕУШТЕ 5 НЕДЕЛИ ДО ОДГОВОРОТ КОЈ ТРЕБА ДА ГО ДОБИЈАТ СИТЕ КОИ СИ ИГРААТ СО ЧУВСТВАТА НА НАШИТЕ ГРАЃАНИ И ГИ ДРЖЕА […]

Вести

Петровски: ВМРО повторно ќе победува, затоа што ВМРО е македонскиот народ

„Црните страници на УДБА“ буди чувство на средба со македонската историја и стремеж за слобода и сопствена држава. Стремеж скапо платен. Стремеж до сега сокриен. Ѕверства оправдани со скапа странска […]