Ознака: Гога Секулиќ

Сцена

За пејачката нема корона криза: Гога Секулиќ на раката носи часовник колку еден стан – еве како изгледа истиот

Се чини дека нема никаква криза со пејачката Гога Секулиќ, а во прилог на тоа зборува и нејзината последна објава на нејзиниот профил на Инстаграм.   View this post on […]

Сцена

Гога Секулиќ откри колку естетски корекции има на себе

Пејачката Гога Секулиќ откри што си направила на себе кога се во прашање естетските зафати. Имено, Гога во емисијата „Амиџи шоу“, без никакво двоумење призна што прави на своето лице […]

Сцена

Болките и станале неподносливи: Српската пејачка мора итно на операција, го запишала синот во градинка за да не ја гледа нејзината агонија

Пејачката Гога Секулиќ оваа есен требало да оди на итна корекција на градите, но таа интервенција на поместила за во февруари. Иако трпи болки во грбот поради големите гради пејачката […]

Сцена

Познатата српска пејачка позираше со бебето- сите погледи беа вперени во еден детаљ од кои останаа сите во неверување

Пејачката Гога Секулиќ во декември минатата година го роди своето прво дете, синот Василиј Андреј, а сега ги изненади сите со најновата фотографија на социјалните мрежи. Фановите најмногу се израдуваа […]

Сцена

Првиот сопруг на пејачката и почина, а вториот и забранува да побара помош околу новородениот син

Пејачката Гога Секулиќ се породи на 11 декември минатата година во приватна болница во Цирих, а веќе некое време медиумите во соседството пишуваат дека нејзиниот сопруг Урош не дозволувал да […]

Сцена

Овој детаљ воодушевува: На српската пејачка прво и почина мажот, а сега остана бремена на 41 година

Пејачката Гога Секулуќ која го чека своето прво дете на 41 година со нејзиниот избраник Урош Домановиќ реши да ја стави кариерата во мирување. Иако е во шестиот месец од […]