Ознака: Гога Секулиќ

Сцена

Гога Секулиќ објави фотографија со нејзината мајка

Иако Гога Секулиќ постојано е активна на социјалните мрежи, сепак приватноста ја чува само за себе.Меѓутоа, овој пат изненадл со фотографија од својата мајка која ја објавила на својот Инстаграм […]

Сцена

Еве како изгледаше скромната венчавка на Гога Секулиќ и 15 години помладиот сопруг Урош Домановиќ!

Српската пејачка Гога Секулиќ со нетрпение чека да стане мајка и едвај чека да го добие својот наследник, пренесуваат српските медиуми.Веста која пред неколку дена исплива во јавноста дека Гога […]

Сцена

Фото: Се омажи Гога Секулиќ

Пејачката Гога Секулиќ предизвика вистински хаос на Инстаграм откако објави фотографија со бурма и црвена роза, па сите протолкуваа дека тоа е знак оти се омажила со своето момче Урош […]

Сцена

По бројните животни удари: Гога Секулиќ повторно застанува на лудиот камен!

Српската пејачка Гога Секулиќ (39) се подготвува за свадба.Таа била запросена од нејзиното 15 години помладо момче Урош. Спортистот минатата недела ја изненадил фолкерката кога во романтичен амбиент на едно […]

Сцена

Никогаш не би погодиле што работела Гога Секулиќ пред да запее

Гога Секулиќ, која преживеа драма во животот откако ѝ почина сопругот, сите ја знаеме како пејачка со хитови, но пред да се фати за микрофонот за да пее, била водителка.„Пред […]

Сцена

Гога призна: Сегашниот дечко толку многу не ме рецкаше што во тој момент ми застана здивот!

Српската пејачка Гога Секулиќ ужива во врската со Урош Домановиќ, но открива дека на почетокот не било се така сјајно.„Се вљубив пред летото. Летото беше прекрасно, го поминав со него. […]

Сцена

ОПА! Ова е НОВОТО младо, згодно и перспективно момче на Гога Секулиќ!

Пејачката си улови младо мевце.Пејачката Гога Секулиќ (39)  три години после трагичната смрт  на сопругот Игор Рамовиќ,среќата ја пронашла покрај 15 години помладиот спортист Урош Домановиќ (24). „Урош ме освои  […]