Ознака: годинава

Вести Свет

Брегзит одложен до 31 октомври годинава

Како што изјави претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск британската премиерка Тереза Меј и 27-те европски лидери се договориле да го одложат Брегзит до 31 октомври. На неформалниот самит на лидерите […]