Ознака: година на економија

Македонија

2019-та нема да биде година за економија, вели Таки Фити

Тешко дека 2019-та ќе биде година на економијата, иако Владата тоа помпезно го најавуваше, вели за “Алсат“ универзитетскиот професор и претседател на МАНУ, Таки Фити. Според него, во услови на […]