Ознака: години

Живот

Како отчукува биолошкиот часовник кај жената?

Квалитетот на јајце-клетките со годините се намалува, па така и веројатноста за природно оплодување е помала, додека се зголемува ризикот од губење на детето. Но, покрај возраста на мајката, битни […]

Живот Занимливости

Бројот на чевли одредува уште колку години ќе живеете

Ханс Бјорс, епидемиолог од Стокхолм, Шведска е убеден дека со своето прилично чудно истражување ќе направи нов исчекор во науката. Составил група од 800 луѓе, мажи и жени и користел […]

Љубов и секс

Вашите години одредуваат во кој дел од денот сексот ќе ви биде најдобар

Експертите кажуваат дека јачината на либидото зависи од прериодот во денот и староста и дека не е сеедно во колку часот ќе имате секс. На пример за лицата кои имаа […]

Сцена

Џенифер Анистон има 48, а изгледа како да има 28 години: Еве која е тајната…

Меѓутоа е познато дека глумицата многу напорно работи на одржувањето беспрекорјна линија. Иако сте помислиле дека се откажува од многу задоволство во храната, глумицата признава дека тестенините се нејзиниот грев. […]

Занимливости

Следното големо замрзнување може да трае 250 години

Заборавете на глобалното затоплување – Земјата наскоро може да падне во 250 годишен ладен период, велат научниците. Руски експерти велат дека сончевата активност на секои 200 години привремено се намалува […]

Љубов и секс

Годините, парите, туѓите мислења: Работи кои не се толку важни во љубовта

Искреност, почитување и разбирање се работи кои секоја врска мора да ги има за да биде успешна. Сепак, постојат и нешта кои не се од суштинско значење за нејзиниот опстанок. […]