Ознака: годишната

Свет

Ризикот од нуклеарна војна не е за потценување

На годишната прес-конференција кој се одржува денес рускиот претседател Владимир Путин изјави: „Заканата од нуклеарна војна не треба да се потценува”. „Намалувањето на контролата на оружјето може да доведе до глобална нуклеарна […]