Ознака: годишнина

Сцена

Прија и Филип Живојиновиќ имаат повод за прослава пред прослава, а честитките веќе почнаа да пристигнуваат

Познатата пејачка Александра Пријовиќ сподели фотографија на Инстаграм која воодушеви многумина.Имено, таа се сети на годишниот одмор во Париз со својот сакан Филип Живојиновиќ каде направија и селфи, а за […]

Љубов и секс

Како да ја прославите вашата годишнина ако сте во карантин?

Шансите дека прославата на вашата годишнина ќе изгледа малку поинаку оваа година се многу големи. Но, само затоа што не можете да вечерате во омилениот ресторан или да го реализирате […]

Сцена

Северина ја сподели радосната вест со сопругот- се појави без градник и со длабоко деколте прослави со Игор Којиќ

Хрватската пејачка Северина Којиќ преку својот Инстаграм профил не заборави на датумот од кога им се промени животот на неа и нејзиниот сопруг Игор Којиќ. Станува збор за нивната четврта […]

Сцена

Северина со емотивна порака му ја честиташе годишнината од брак на Игор

Денес Северина на својот Инстаграм профил објави фотографија од свадбата со Игор Коиќ а со неа на својот сопруг му ја честиташе годишнината од нивниот брак.Северина под фотографијата напиша и […]

Локална самоуправа

Одбележани 30 години од формирањето на ОУ „Блаже Конески“ во Прилеп

Денеска во Прилеп со свечена академија организирана во народниот театар „Војдан Чернодрински“ се одбележа патрониот празник на основното училиште „Блаже Конески“, како и триесет годишнината од неговото формирање и изградба […]

Сцена

Елена Велевска му подари луксузен автомобил на сопругот

Елена Велевска деновиве го изненади сопругот со неверојатен подарок – луксузен автомобил, а причина за тоа е 9-годишнината од бракот која ја прославиле неодамна.-Мојот сопруг е моја најголема поддршка во […]

Вести

25 години независна Република Македонија

Република Македонија денеска одбележува 25 години од успешно спроведениот референдум на кој македонските граѓани се изјаснија за самостојна и суверена држава.Убедливо мнозинство, над 95 отсто од граѓаните што излегоа на […]

Вести

Одбележување на 106 години од раѓањето на Мајка Тереза

Граѓанската организација „Скопјанката Мајка Тереза“ од Скопје, по повод 106. роденден на Блажената Мајка Тереза, денеска ќе положи цвеќе на спомен плочата на местото на нејзиното раѓање на плоштадот Македонија, […]