Ознака: голема акција

Македонија

Утрово во Скопје голема акција на полицијата, уапсени поранешни функционери, административци…

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во соработка со Министерството за внатрешни работи презема дејствија за обезбедување на осомничени лица на повеќе локации во Скопје. Меѓу осомничените […]

Вести Македонија

МВР сеуште молчи

И утрово од МВР нема официјални информации за големата акција на третиот кат од паркингот на Сити мол иако синоќа најавија дека со информација ќе излезат утрово. Единствено што се […]