Ознака: ГОЛЕМА АЛБАНИЈА

Вести

Али Ахмети во воена униформа ја честиташе КОСОВСКАТА АРМИЈА… црни ветришта над Балканот

Еве ја интегралната порака на Али Ахмети. Па ценете сами. Колку жртви, колку соништа, колку напор, колку маченици во вековите да дојдат до овие денови на слобода, Независност, на армијата, […]

Вести Регион

Каменос со ист став

Во интервјуто за ТВ “Антена“ коалициониот партнер во грчката Влада и министер за одбрана на Грција, Панос Каменос уште еднаш го повтори веќе кажаното на прес-конференцијата одржана минатата седмица во […]

Издвојуваме

Војната во 2001 година почна за обединување на сите етнички територии на Албанците

Идејата беше да почнеме војна за обединување, но поради притисоците на меѓународниот фактор, таа се разви во војна за соживот. Ова е првпат по 15 години од конфликтот поранешен припадник […]

Издвојуваме

Љубчо смета дека Западна Македонија треба да биде дел од Голема Албанија!

Овој поранешен политичар кој на дугме, односно повик се појавува во критичните моменти за македонската политика и одигрува секогаш погубна улога повторно се јави. Сега сака да ги прекројува границите […]

Вести

Сред Скопје се скандира „Голема Албанија“ и „УЧК“

На голем видео бим кој е лоциран во близина на плоштадот Скендербег, се следи квалификацискиот дуел помеѓу репрезентациите на Македонија и АлбанијаОсвен во Струмица, за фудбалската репрезентација на Албанија се […]

Вести

ГРЦИЈА СЕ СООЧУВА СО ГОЛЕМА АЛБАНИЈА: Запленета голема количина на оружје во близина на тромеѓето помеѓу Грција, Македонија и Албанија!

Дека проектот “Голема Албанија е во полн ек, сведочи и соопштението на грчката полиција која пронајде големо количество оружје во близина на границата со Албанија. Грчката полиција пронајде две вреќи […]

Вести

Руски „Известија“ предупредува: Во јуни почнува реализацијата на Голема Албанија

Угледниот руски портал Известија.ру предупредува дека по вонредните избори на 11 јуни во Приштина на власт ќе дојдат екстремни националисти кои сериозно ќе започнат со процесот на формирање на Голема […]

Вести

Вучиќ: Вилијам Вокер е лобист на идејата за Голема Албанија

Новозибраниот српски претседател и актуелен премиер Александар Вучиќ денеска изјави дека вчерашната изјава на поранешниот шеф на Мисијата на ОБСЕ за Косово, Вилијам Вокер дека „има план за обединување на […]

Вести

Aмериканскиот дипломат Вокер откри план за обединување на сите Албанци

Американскиот дипломат Вилијам Вокер обелодени дека има план на кој подолго работел и кој треба да ги обедини сите Албанци, во Косово, Албанија и во дијаспората. Според него, со ова […]

Вести

Прекројување на границите на Балканот – Македонија ќе го изгуби северозападниот дел- „Обзервер“

Мешањето на Русија во случувањата на Балканот може да ги внесе сиромашните членови на заедницата преку работ, што ја загрозува цела југоисточна Европа, а Западот мора да ја поправи штетата […]

Вести

Од говорницата на македонското собрание Ибраими повика на „оружена борба за татковината Албанија“- Видео од химната на Албанија

Целата македонска јавност виде како државниот удар што го изврши СДС на 27 април почна со интонирање на албанската химна од страна на Зеќирија Ибраими од говорницата на македонското Собрание, […]