Ознака: големиот

Филм

Со филмот „Големиот Гетсби“ се отвора Канскиот фестивал

 Филмот „Големиот Гетсби“ во режија на Австралиецот Баз Лурман, ќе го отвори годинешниот меѓународен филмски фестивал во кан, соопштија организаторите во вторник.Филмот е снимен во 3D техника, а главна улога […]