Ознака: големи поплави

Балкан

Силното невреме донесе големи поплави во Босна и Херцеговина

Силното невреме со дожд што ги зафати централните на делови на Босна и Херцеговина предизвика поплави во овој дел на земјата. Од невремето поплавени се куќи, урнати мостови и уништени […]