Ознака: голем брат

Сцена

Бурната врска доби среќен крај: Се венчаа Маријана и Немеш!

Најпознатата двојка од реалното шоу „Големиот брат“, Маријана Чврљак и Никола Немешевиќ – Немеш, го изговорија судбоносното „да“ пред матичар во Истра, пишуваат хрватските медиуми.Откако две години беа разделени, се […]

Сцена

Се сексаа во Големиот брат, па раскинаа: Сега го „ЗАПАЛИЈА Инстаграм“ со оваа објава!

Пред пет години, целиот Балкан ги гледаше Маријана Чврљак и Никола Немешевиќ – Немеш во реалното шоу Големиот Брат.Тие таму се зближија, имаа и секс, за потоа да се разделат […]

Сцена

Учесник во „Големиот брат“ ЈА УБИ МАЈКА СИ, а сега тргна…

Антал Скенџиќ, 29-годишното момче од Белград кое учествуваше во Големиот Брат, ја уби својата мајка и доби забрана за приближување до својата баба.Имено, откако пред многу години ја уби мајка […]

Сцена

Таткото на Ава:Таа е само разгалена и емотивна, сигурно не е луда!

Хистеричното однесување, плачење, шетањето по куќата без облека, сето тоа ги вознемири ученсиците во шоуто Големиот Брат.  По коментарите дека Ава потекнува од измамничко семејтво се огласи и нејзиниот татко. […]