Ознака: голем моден фотограф

Црна хроника

Почина големиот моден фотограф Петер Линдберг

Прочуениот моден фотограф од Германија, Петер Линдберг почина во 75-тата година од животот. Веста за неговата смрт ја објавија членовите на неговото семејство на Инстаграм. Линдберг е познат по соработката со […]