Ознака: голем пожар

Вести Македонија

Голем пожар избувна во Бардовци

Голем пожар избувна попладнево во скопско Бардовци. Пламените јазици имаат зафатено сува трева во горниот дел на селото, но поради ветерот пожарот се шири. Кај граѓаните владее страв бидејќи пожарот […]

Регион

Голем пожар беснее во близина на Атина, се евакуираат околните места

Голем пожар избувна крај Атина, властите наредиле евакуација на околни места. Пожарот во предградието Пеанија источно од Атина брзо се шири и утрово може да се забележи од главниот град на […]

Регион

Голем пожар на островот Паг, евакуирани 10.000 луѓе

Голем пожар избувна синоќа околу еден часот по полноќ во шумата на плажата Зрќе, кај градот Новаља на хрватскиот остров Паг, соопшти тамошната полиција. Пожарот го гаснат три авиони и голем […]