Ознака: голем пожар

Македонија

 Тетовец запалил оган за скара кај Лисец, предизвикал голем пожар и е уапсен

Вчера во 13.15 часот кај место викано „Голгота“, атар на с.Лисец, тетовско, полициски службеници од Полициско одделение Попова Шапка го лишиле од слобода Ф.Н.(44) од Тетово. Околу 12.00 часот, на […]

Балкан

Драма на Самос: Голем пожар во кампот, властите ги евакуираат мигрантите

Грчките власти го евакуирале преполниот прифатен центар на егејскиот остров Самос каде избил голем пожар по конфликт на мигрантите кои се сместени таму. Полицијата наведува дека немало повредени во пожарот […]

Вести Македонија

Голем пожар избувна во Бардовци

Голем пожар избувна попладнево во скопско Бардовци. Пламените јазици имаат зафатено сува трева во горниот дел на селото, но поради ветерот пожарот се шири. Кај граѓаните владее страв бидејќи пожарот […]

Балкан

Голем пожар беснее во близина на Атина, се евакуираат околните места

Голем пожар избувна крај Атина, властите наредиле евакуација на околни места. Пожарот во предградието Пеанија источно од Атина брзо се шири и утрово може да се забележи од главниот град на […]

Балкан

Голем пожар на островот Паг, евакуирани 10.000 луѓе

Голем пожар избувна синоќа околу еден часот по полноќ во шумата на плажата Зрќе, кај градот Новаља на хрватскиот остров Паг, соопшти тамошната полиција. Пожарот го гаснат три авиони и голем […]