Ознака: Голем собир на ВМРО-ДПМНЕ

Вести

Груевски: 11 декември е многу важен ден за иднината на Македонија, нема ценкање и пазарење со иднината на нашата држава

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на денешниот собир во својот говор истакна дека 11 декември е многу важен ден за иднината на Република Македонија, бидејќи тоа е денот кога секој […]

Вести

Груевски: Нашата програма е готова и е најобемна досега

Нашата програма е готова и таа е најобемната програма досега. Содржи бројни конкретни проекти и многу позитивни изненадувања за граѓаните, за бизнис заедницата, посебно за малите и средни бизниси, за […]

Вести

Груевски: Овие избори ќе бидат и референдум против она што опозицијата го правеше

Убедени сме дека кога сето ова ќе помине и кога со изборите ќе се испрати јасна порака до сите за тоа кои се прироритетите на нашите граѓани, тогаш со уште […]

Вести

Груевски: За само 7 дена се одбележаа 4 големи инвестиции со над 2.700 нови вработувања

И покрај политичката криза во борбата против невработеноста  главен приоритет беше стимулирање  на нови инвестиции, привлекување странски компании, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во своето обраќање.-Ова нешто е скоро […]

Вести

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ најави 4 нови инвестиции

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на големиот народен собир во СЦ „Борис Трајковски“ најави четири нови инвестиции кои ќе отворат работни места за голем број на македонски граѓани.  -Во контакт сме […]

Вести

Битола со масовна поддршка за големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ

Огромен број на битолчани утрово тргнаа кон Скопје за да бидат дел од големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ.Граѓани на Битола масовно со автобуси доаѓаат кон Скопје. Во СЦ „Борис Трајковски“ денес […]