Ознака: голем

Живот

Утре е голем празник: Св. Архангел Михаил претставува небесна сила и заштита на земјата

Се слави наесен на 21 ноември, а по народното верување, тоа е затоа што кога светците си ги делеле улогите, Архангел Михаил добил есенско и зимско време на зима и […]

Сцена

Сораја учела историја на факултет за старлети

Сораја Вучелиќ студира психологија, но историјата не и оди баш најдобро. Подобро кажано општата култура и е на завидно ниво. Очигледно Сораја ги преспијала часовите по историја во основно школо […]

Сцена

Видео: Ава и Сораја ги полудеа станарите со своите секси задници

Старлетите Ава и Сораја во провокативно издание снимија спот за песната „Италиана“ , додека друштво им правеа згодните Желко и Славко. Станарите во куќата на Големиот брат веќе ги привршуваат […]