Ознака: голман

Македонија Црна хроника

Почина Благој Истатов

На 71-годишна возраст денес почина едно од најголемите имиња на македонскиот фудбал Благој Истатов, информираа денес од неговото семејство. Тој е едно од најлегендарните имиња кое остави силна трага во македонскиот […]

Балкан

Голман убиен додека тренирал

Горан Ленац тренирал на помошниот терен на второлигашот Бокељ. Непознат напаѓач му пришол и му пукал во глава. Полицијата го блокирала влезот на Котор, а лекарите го оперираа голманот, но […]

Македонски фудбал

Голманот на Вардар повикан на допинг контрола откако правеше чуда на голот!

Човекот кој го одбележа мечот е голманот Филип Гачевски.27-годишниот чувар на мрежата  едноставно правеше чуда на голот и ги доведе до лудило скапите ѕвезди на Фенер, па по завршувањето на […]