Ознака: голомразица

Вести

АМСМ: Бидете внимателни, можна е појава на голомразица

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по, наместа, влажни коловози, а наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенции на дежурните екипи на ЈП „Македонија […]

Вести

На овие патишта има забрана за движење на камиони, појава на голомразица

Поради остатоци од снег на коловозот, забрани за тешки товарни возила има на следниве патни правци: – Прилеп – Кавадарци преку планинскиот премин Плетвар. – Тетово – Попова Шапка има […]

Вести Македонија

Возете внимателно, на патиштата има голомразица и магла

Заради ниските температури во текот на ноќта и рано утрово можна е голомразица. Маглата во Тетово ја намали видливоста до 50 метри, информира Автомото сојузот на Македонија во утрионскиот извештај за […]

Вести Македонија

Состојбата низ Македонија: влажни коловози, магла и голомразица

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, иако интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез […]