Ознака: голф

Занимливости

Голф извлече автобус од снег – снимка која ги воодушеви сите

Снегот им зададе големи проблеми на возачите во околината на Штутгард, но еден „голф“ сепак успеал да ја спаси ситуацијата и да испадне „херој“. Локален автобус не можел да совлада […]

Сцена

Трамп игра голф, за прв пат од прогласувањето на вонредната состојба

Претседателот на САД, Доналд Трамп, вчера играше голф за прв пат откако во март беше прогласена вонредна состојба поради коронавирусот, сакајќи да испрати порака дека државата се враќа во нормала. […]

Црна хроника

Запален е голф во Чаир

На 08.02.2020 во 02,36 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Емин Дураку“ опожарено било патничко моторно возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки. Автомобилот е сопственост на Б.Е.(38) […]

Занимливости

Мистерија: Скопски „Голф“ со месеци стои на тротоар во Сараево

Во сараевска населба Добриња, веќе неколку месеци возило од брендот Volkswagen Golf  со македонски, поточно, скопски регистарски таблици и избушени гуми, стои паркирано на тротоар.Возило со скопски регистарски таблички и дупнати гуми со […]

Црна хроника

Полицаец удрен одзади со Голф

Вчеравечер во 22.50 часот на регионалниот пат Тетово-с.Јажинце, при редовна работа полициски службеник од полицијата во Теарце бил удрен одзади од возило „голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Р.Ф. […]

Автомобилизам

Голф 7 е ,,Светски автомобил на годината за 2013“

Новиот Голф 7 продолжува со победите: денес, меѓународното експертско жири, го именуваше бестселерот од Волфсбург за ,,Светски автомобил на годината,, за 2013. Глобално гледано – веднаш по наградата со која […]