Ознака: Голчук

Вести

Нови нереди во Турција: Антивладините сили го киднапирале командантот на флотата

Како што пренесува Ројтерс, антивладините сили го киднапирале командантот и презеле контрола над флотата во базата Голчук.Од друга страна поморските власти објавија дека го затвориле Босфор од безбедносни причини, бидејќи […]