Ознака: горан бреговиќ

Сцена

Тој е најбогатиот музичар од Екс-Ју, има преку 30 недвижнини, а ќе ви се заврти во главата каде сѐ Брего има вили и колку вредат!

Поранешниот фронтмен на најпопуларната рок група „Bijelo dugme“, а сегашен водач на „Orkestra za svadbe i sahrane“, Горан Бреговиќ, важи за еден од најбогатите Срби, а се проценува дека неговото […]

Сцена

Тага во семејството на Горан Бреговиќ: Почина сестрата на познатиот музичар

Дајана Бреговиќ-Мариќ (61), помладата сестра на популарниот сараевски музичар Горан Бреговиќ (70), почина во Сплит на 61 година. Таткото Фрањо Бреговиќ и мајката Борка Перишиќ, од бракот ги имаат синовите […]

Сцена

„Да ни е вака секој ден!“ – Жељко Самарџиќ и Горан Бреговиќ уживаат на јахта

Жељко Самарџиќ деновиве заедно со Горан Бреговиќ уживаше на јахта и пловеа по Јадранското море. Познатите музичари уживаа во морски плодови, вино и пловидба, па порачаа: На никој не му […]

Сцена

Горан Бреговиќ осуден за плагијат тежок милион евра

Босанскиот музичар Горан Бреговиќ е осуден за плагијат. Тој морал да му платил отштета од милион евра на францускиот композитор Енрико Масијас, поради недозволена употреба на неговата музика. Масијас поднел […]

Сцена

Вака изгледа сопругата на Горан Бреговиќ, која вели дека е старица

Музичарот Горан Бреговиќ со убавата Џенана Суџук е во брак веќе 25 години, но таа ретко се појавува во јавноста. Веќе некое време кружат гласини дека тој ја изневерува, а […]

Видео

Видео: Премиерно новиот спот и песна на Горан Бреговиќ

Погледнете го новиот спот и слушнете ја новата песна на југословенската легенда Горан Бреговиќ. Станува збор за песната “C’è un fiore sulle Dolomiti” за која долго  време се зборуваше дека е […]

Сцена

Сите девојки на Брегa

Сараевскиот музичар, кој со години живее на релација Париз-Белград, Горан Бреговиќ, ни самиот не може да изброи со колку жени бил во врска, или медиумите на тоа го навеле.   Некогашниот […]