Ознака: Горан Грујовски

Вести

Притвор за Горан Грујовски, Никола Бошковски и Тони Јакимовски

Сашо Мијалков, првообвинет во случаите „Таргет“ и „Тврдина“ останува само без својот пасош.Апелацискиот суд денеска одлучи да им додели притвор на Горан Грујовски, Тони Јакимовски и Никола Бошковски, сите вработени […]