Ознака: Горан Каран

Сцена

Песна за девојчето кое почина во земјотресот во Хрватска: Стиховите на Каран ќе ве расплачат

Пејачот Горан Каран напиша песна за девојчето кое го загуби животот во земјотресот што го погоди Загреб и околината во неделата наутро. По два дена мака мачење на лекари за […]