Ознака: ГОРАН МАНОЈЛОСКИ

Вести

Манојлоски: Криминалецот Заев и СДСМ ја покажуваат нивната мисловна матрица да се однесуваат кон Македонија како кон своја приватна сопственост

Криминалецот Зоран Заев и криминалната врхушка во врвот на СДС ја покажуваат нивната мисловна матрица да се однесуваат кон Македонија како кон своја приватна сопственост и да не почитуваат закони […]

Вести

Манојлоски: Заев да се изјасни што прифатил со платформата за да избереме претседател на Собранието

Пратеникот Горан Манојлоски од ВМРО-ДПМНЕ, од собраниската говорница денес порача дека Собранието на Република Македонија не смее да премине на следната точка додека не се расчисти и не се стави […]

Вести

Манојлоски: нека се пресели Заев со фамилијата во Тетово за да ја види платформата на дело

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Горан Манојлоски кој што доаѓа од Тетово, денеска од собраниската говорница побара од Зоран Заев, тој и неговото семејство да се преселат во Тетово за да има […]

Вести

Манојлоски: Албанските партии јасно кажаа дека нема да ја поддржат СДСМ ако не ја имплементираат платформата

Пратеникот Горан Манојлоски од ВМРО-ДПМНЕ, денес потсети во Собранието на Република Македонија потсети дека Албанските партии јасно од говорницата во Собранието кажаа дека нивните потписи на СДСМ, ги даде само […]

Вести

Манојлоски до Ременски: Барем еднаш ставете ги државните пред партиските интереси!

Почитувана поранешна техничка министерка Ременски! Ако сте толку очајни за власт, еве ви ја нудиме нашата поддршка,бидете на власт, но немојте да удирате по темелите на нашата држава, напиша на […]